Turistická linka T4

Omluva

Společnost AŽD se omlouvá všem cestujícím na lince T4 (Lovosice – Most), kteří se v sobotu 21. září 2019, z důvodu poruchy motorového vozu řady 820, nedostali včas do cílové stanice. Přestože byla zajištěna náhradní doprava, někteří cestující spěchali natolik, že si sami zajistili odvoz taxíky. A právě jim bychom rádi proplatili náklady způsobené poruchou motorového vozu. Stačí doložit doklady o zaplacení na e-mail: sazovska.michaela‌‌M‌‌azd.cz. Děkujeme za pochopení.

Jízdní řád pro sezónu 2019

Bez názvu

Pokud si chcete jízdní řád stáhnout v PDF, klikněte -ZDE-

AŽD Praha provozuje ve spolupráci s Ústeckým krajem víkendovou turistickou linku T4 na trati Lovosice - Most. Trať v úseku Čížkovice – Obrnice (č. 113) AŽD Praha koupila v roce 2016 od Správy železniční dopravní cesty, a tvoří většinu trasy Lovosice - Most. Železnici vedoucí malebnou krajinou Českého středohoří se přezdívá Švestková dráha. Veřejnou osobní drážní dopravu společnost AŽD Praha provozuje dle smlouvy s Ústeckým krajem do 31. 12. 2021.

Čížkovice – Třebenice – Třebenice-město – Dlažkovice – Podsedice – Třebívlice – Semeč – Hnojnice – Libčeves – Sinutec – Bělušice – Skršín – Sedlec u Obrnic – Obrnice

mapa_svestkova draha 

Provoz této trati bude probíhat od 31. 3. do 27. 10. 2019 vždy o víkendech a státních svátcích. Na spoje budou nasazovány motorové vozy řady 810 a dva přívěsné vozy řady 010 v barvách AŽD Praha a také historický motorový vůz řady 820.

V budoucnosti plánuje společnost AŽD Praha do modernizovaných motorových vozů RegioSprinter instalovat zabezpečovací a sdělovací technologie, které se budou na zkušebních polygonech testovat.

Motorové vozy řady 810 "ORCHESTRION"
Parní lokomotiva řady 354 "VŠUDYBYLKA"
Parní lokomotiva řady 477.0 "PAPOUŠEK"

Informace Ústeckého kraje

Jízdné na trati Lovosice – Most se řídí podmínkami integrovaného dopravního systému Dopravy Ústeckého kraje (IDS DÚK). Jízdné bude počítáno dle tarifů DÚK.

Pokud vás zajímají ceny jízdného na lince T4 (ze zóny 711 Čížkovice do zóny 204 Obrnice), klikněte na níže uvedený odkaz. Jde o speciální kalkulačku, která vypočítá aktuální cenu jízdného dle vašich požadavků:

Tarifní počítadlo jízdného


Smluvní a přepravní podmínky linky T4

Ve vlacích linky T4 je možné přepravovat také jízdní kola – vzhledem ke kapacitě vozů je dovoleno max. 5 kol. V případě zájmu o přepravu většího množství jízdních kol je nutné předem kontaktovat dopravce e-mailem: T4linka‌‌M‌‌azd.cz

V případě dotazů ohledně provozu linky T4 nás kontaktujte na e-mailu: T4linka‌‌M‌‌azd.cz nebo telefonicky na čísle: +420 723 178 217.