Turistická linka T4

Jízdní řád pro sezónu 2019

Bez názvu

Pokud si chcete jízdní řást stáhnout v PDF, klikněte -ZDE-

AŽD Praha provozuje ve spolupráci s Ústeckým krajem víkendovou turistickou linku T4 na trati Lovosice - Most. Trať v úseku Čížkovice – Obrnice (č. 113) AŽD Praha koupila v roce 2016 od Správy železniční dopravní cesty, a tvoří většinu trasy Lovosice - Most. Železnici vedoucí malebnou krajinou Českého středohoří se přezdívá Švestková dráha. Veřejnou osobní drážní dopravu společnost AŽD Praha provozuje dle smlouvy s Ústeckým krajem do 31. 12. 2021.

Čížkovice – Třebenice – Třebenice-město – Dlažkovice – Podsedice – Třebívlice – Semeč – Hnojnice – Libčeves – Sinutec – Bělušice – Skršín – Sedlec u Obrnic – Obrnice

mapa_svestkova draha 

Provoz této trati bude probíhat od 31. 3. do 27. 10. 2019 vždy o víkendech a státních svátcích. Na spoje bude primárně nasazován historický motorový vůz řady 831, který má AŽD Praha pronajatý od společnosti Railsystem. Jako záložní varianta budou sloužit motorové vozy řady 810 a dva přívěsné vozy řady 010 v barvách AŽD Praha.

V budoucnosti plánuje společnost AŽD Praha do motorových vozů instalovat zabezpečovací a sdělovací technologie, které se budou na zkušebních polygonech testovat.

Informace Ústeckého kraje

Jízdné na trati Lovosice – Most se řídí podmínkami integrovaného dopravního systému Dopravy Ústeckého kraje (IDS DÚK). Jízdné bude počítáno dle tarifů DÚK.

Pokud vás zajímají ceny jízdného na lince T4 (ze zóny 711 Čížkovice do zóny 204 Obrnice), klikněte na níže uvedený odkaz. Jde o speciální kalkulačku, která vypočítá aktuální cenu jízdného dle vašich požadavků:

Tarifní počítadlo jízdného


Smluvní a přepravní podmínky linky T4

Ve vlacích linky T4 je možné přepravovat také jízdní kola – vzhledem ke kapacitě vozů je dovoleno max. 5 kol. V případě zájmu o přepravu většího množství jízdních kol je nutné předem kontaktovat dopravce e-mailem: T4linka‌‌M‌‌azd.cz

V případě dotazů ohledně provozu linky T4 nás kontaktujte na e-mailu: T4 linka‌‌M‌‌azd.cz nebo telefonicky na čísle: +420 723 178 217 (v provozu o víkendech a svátcích)

Tipy na výlety v okolí linky T4

• Zříceniny hradů Košťálov, Oltářík (Hrádek), hradu a zámku Skalka, Borečský vrch
• Lovoš  - dvojvrchol - (570 m.n.m.)
• Muzeum českého granátu Třebenice
• Muzeum Ulriky von Levetzow, zámek a vinařství Třebívlice
• Přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
• Hrad Hněvín

Kontakty:

AŽD Praha s.r.o.
Žirovnická 3146/2
106 00 Praha
e-mail: T4linka‌‌M‌‌azd.cz
telefon: +420 723 178 217