Linky U10 a T4

Vyhledejte si spojení on-line

Prostřednictvím on-line rozhraní IDOS.cz si můžete najít dopravní spojení nejenom v rámci železniční linky U10 Litoměřice horní nádraží - Most, ale různými druhy veřejné hromadné dopravy, a to včetně jejich kombinací.

Jízdní řád 2019/2020

Jízdní řád 2020 

Jízdní řád 2020_2

Pokud si chcete jízdní řád stáhnout v PDF, klikněte -ZDE-

Na Švestkovou dráhu se od 15. prosince 2019 vrátil každodenní železniční provoz. Společnost AŽD totiž s Ústeckým krajem podepsala smlouvu o zahájení provozu linky U10 Litoměřice horní nádraží – Most, která z velké části vede právě po trati v majetku soukromé společnosti. Stalo se tak po 12 letech od doby, kdy zde vlaky přestaly, na tehdy zastaralé a pomalé trati, jezdit. 

Společnost AŽD koupila Švestkovou dráhu od státu v roce 2016 jako zbytnou. Během krátkého času ji uvedla do normového stavu, aby vybudovala zkušební polygon pro testování vlastních technologií. Současně zde začala ve spolupráci s Ústeckým krajem provozovat víkendovou turistickou linku T4 Lovosice – Most, která si získala značnou oblibu. A právě to se stalo impulsem k jednání vedoucím k obnovení každodenního provozu.

Linka U10, součást Integrovaného dopravního systému Dopravy Ústeckého kraje (IDS DÚK), je tvořena 11 páry vlaků jezdících mezi Litoměřicemi horním nádražím a Mostem a dalšími 7 páry vlaků v úseku Litoměřice horní nádraží – Třebívlice. Nasazeny jsou modernizované nízkopodlažní motorové jednotky RegioSprinter (65 míst k sezení, 100 míst k stání) s klimatizací, Wi-Fi, zásuvkami 230 V, velkoprostorovým vakuovým WC a možností přepravy kočárků, kol a lyží. Nové spoje, které jsou rychlejší než autobusové linky, obsluhují následující stanice a zastávky: Litoměřice horní nádraží, Litoměřice Cihelna, Žalhostice, Lovosice závod, Lovosice, Sulejovice, Čížkovice, Třebenice, Třebenice město, Dlažkovice, Podsedice, Třebívlice, Židovice, Libčeves, Bělušice a Most.

Informace Ústeckého kraje

Jízdné na trati Lovosice – Most se řídí podmínkami integrovaného dopravního systému Dopravy Ústeckého kraje (IDS DÚK). Jízdné bude počítáno dle tarifů DÚK.

Smluvní přepravní podmínky

Pokud vás zajímají ceny jízdného na lince U10, klikněte na níže uvedený odkaz. Jde o speciální kalkulačku, která vypočítá aktuální cenu jízdného dle vašich požadavků:

Tarifní počítadlo jízdného