Kabelizace

Kabelizace včetně kabelů s optickými vlákny

Firma AŽD Praha je v současné době schopna zajistit pro přenos informací nejen výstavbu klasických metalických vedení, ale zejména výstavbu místních i dálkových kabelů s optickými vlákny, zajišťujících vysoké objemy přenesených informací a zároveň vysokou kvalitu přenosu i v podmínkách silného průmyslového rušení. Firma provádí projektování a výstavbu těchto kabelových sítí jak metodou zatažení kabelu do předem položené podzemní chráničky, tak i zavěšením kabelu např. na stožáry trakčního vedení. Pro zatahování, spojkování a měření optických kabelů je vybavena špičkovou technikou, zajišťující vysokou kvalitu provedených prací. Na optické i metalické kabely se nasazují moderní přenosové systémy PCM s časovým dělením kanálů. AŽD Praha provádí projektování a montáže a zajišťuje dodávky PCM systémů od předních světových výrobců, včetně systémů dozoru nad spojovací sítí.

Technologie zafukování

Technologie zafukování optického kabelu do HDPE trubky je dána zkušeností AŽD Praha se zafukováním optických kabelů a zkušeností firmy Plumett, Vetter a Wolf, výrobců zařízení pro zafukování kabelů. Pro zafouknutí optického kabelu do HDPE trubky používáme zařízení firmy Plumett, tj. zafukovací zařízení Super Jet, koš "Figaro" pro vysmyčkování kabelu a kompresor s chlazeným vzduchem od firmy Zeppelin. Po zafouknutí kabelu následně provádíme montáž koncových optických spojek, kontrolu svárů a ukončení optických vláken na panelu optického rozvaděče.
Výroba kabeláží

Významnou součástí produkce AŽD Praha je výroba kabeláží pro export. Jedná se např. o dodávky pro firmu Whirlpool Slovakia, kde na základě výsledků hodnocení všech evropských dodavatelů firmy Whirlpool získala naše společnost ocenění za jakost, které se podařilo v dalších letech obhájit.