České přestavníky uspěly v Malajsii

Hlavní stránka / Home / Nepřehlédněte / České přestavníky uspěly v Malajsii

28.2.2012

České přestavníky uspěly v Malajsii Společnost AŽD Praha dodala pro státní malajskou železniční společnost KTMB dalších 18 kusů elektromotorických přestavníků v hodnotě přes 3 miliony korun.

Elektromotorické přestavníky typu EP 643 od českého výrobce AŽD Praha, sloužící k přestavování a kontrole železničních výhybek, se v daleké Malajsii plně osvědčily. První dodané kusy fungují bez závažných poruch od roku 2005.  A právě proto státní malajská železniční společnost KTMB objednává další zařízení tohoto typu.
 
„Velkým problémem, který jsme museli v Malajsii od samého začátku řešit, jsou velmi náročné klimatické podmínky, hlavně vysoká relativní vlhkost vzduchu. Navíc je zde rozdílná proudová soustava, než jakou známe v Evropě“, říká ředitel zahraničního marketingu a obchodu AŽD Praha Ing. Petr Žatecký a dodává: „U poslední dodávky byla situace komplikována ještě tím, že podmínkou dodávky bylo nahradit staré výhybkové přestavníky na výhybkách od tří různých výrobců, jedním univerzálně fungujícím systémem. To se nám naštěstí podařilo!“
 
Zatím poslední dodávka 18 elektromotorických přestavníků je právě v těchto dnech instalována přímo v železniční stanici Kuala Lumpur. Po jejich zprovoznění tak bude v Malajsii v provozu celkem 53 přestavníků za téměř 8,5 milionů korun od společnosti AŽD Praha. 
 
Autor:
Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí AŽD Praha
Tel.: +420 606 650 834
 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий