Divize Automatizace silniční techniky Brno (DST)

Hlavní stránka / Kontakty / Divize Automatizace silniční techniky Brno (DST)

 
   

Počátky působení společnosti v oblasti techniky pro silniční dopravu jsou spojeny s rozvojem světelné signalizace na křižovatkách v Československu koncem šedesátých let minulého století. Od té doby se řadiče AŽD postupně staly standardem a pro česká a slovenská města jich byly vyrobeny stovky. Zejména typ mikroprocesorového řadiče s označením MR-1 se stal legendárním. V průběhu výroby řadičů začlenila postupně společnost do svého programu výrobu stožárů, návěstidel, indukčních a tramvajových detektorů a dalších zařízení spojených se silniční dopravou. 

V roce 1993 byla zřízena divize Automatizace silniční techniky (DAST) se sídlem v Brně, ve které byly soustředěny veškeré aktivity AŽD Praha v oblasti silniční techniky. Byl zde vytvořen uzavřený technologický řetězec – vlastní vývoj, projektování, výroba a montáž, servisní i poradenská a obchodní činnost. Ze strategických důvodů byl v roce 2006 v rámci ředitelství společnosti vytvořen obchodní úsek pro silniční telematiku, který je organizačně nadřízený DAST. Tento úsek převzal zajišťování veškerých obchodních aktivit a koncepci rozvoje činnosti v oblasti silniční dopravy.

Zaměření produkce

Divize zaměřuje pozornost, kromě své tradiční oblasti působnosti – řadičů světelné signalizace, především na progresivní odvětví dopravní techniky, kterým je silniční telematika. Jsou to zejména kamerové systémy, které jsou schopné rozpoznávat registrační značky vozidel, dále pak tunelové, parkovací, nebo monitorovací systémy. 

Kontakt

Křižíkova 32
612 00 Brno
Tel.: +420 541 421 540
 

 

Politika IMS

 
Politika IMS 

 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий