Ředitelství společnosti (RSP)

Hlavní stránka / Kontakty / Ředitelství společnosti (RSP)

 
   

Společnost AŽD Praha působí v pozici předního českého dodavatele dopravních řídících a zabezpečovacích systémů a technologií téměř 60 let. AŽD Praha je ryze česká firma, která se specializuje na komplexní dodávky řídící, zabezpečovací, informační a telekomunikační techniky zejména pro kolejovou a silniční dopravu. Oblast působnosti firmy se v poslední době rozšiřuje i do dalších oblastí jako je například developerství a zabezpečení objektů. Společnost zajišťuje obchodní činnost, provádí výzkum, vývoj, projektování, výrobu, montáž rekonstrukce a servis zařízení, systémů i investičních celků.

Zaměření produkce

Nejvýznamnější objem produkce společnosti představují systémy pro řízení a zajištění bezpečnosti provozu železniční dopravy. Jsou dodávány v různých konfiguracích pro koridorové i nekoridorové tratě včetně uzlových stanic a mohou být vybaveny nadstavbovými systémy pro diagnostiku, graficko-technologickou dokumentaci a dálkové řízení. AŽD Praha rovněž vyrábí a dodává příslušná venkovní zařízení například pro ovládání a zabezpečení výhybek, světelná návěstidla a mnohá další. Systém pro automatické řízení jízdy vlaku je úspěšně používán rovněž pro řízení jízdy vlaků metra a umožňuje i zcela automatický provoz. Tyto systémy a zařízení jsou využívány také v průmyslových podnicích a dolech. AŽD Praha dodává rovněž systémy pro řízení a kontrolu silniční dopravy, například pro světelně řízené křižovatky, řízení provozu v tunelech, parkování a vjezd, rozpoznávání registračních značek a kontrolu dodržování pravidel silničního provozu.  Aplikací telekomunikačních a přenosových technologií v oblasti dopravy i mimo ni se zabývá samostatná Divize Teleinformatiky. Mezi další aktivity společnosti patří například logistické služby a developerská, projekční, školicí a poradenská činnost.

 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий