Turistická linka T4

Hlavní stránka / Linka T4

AŽD Praha provozovatelem dráhy

Trať č. 113  Čížkovice - Obrnice

AŽD Praha provozuje ve spolupráci s Ústeckým krajem víkendovou turistickou linku T4 na trati Lovosice - Most. Trať v úseku Čížkovice – Obrnice AŽD Praha koupila v roce 2016 od Správy železniční dopravní cesty, a tvoří většinu trasy Lovosice - Most. Železnici vedoucí malebnou krajinou Českého středohoří se přezdívá Švestková dráha. Veřejnou osobní drážní dopravu společnost AŽD Praha provozuje dle smlouvy s Ústeckým krajem do 31. 12. 2021. 

Trať Č. 113 ČÍŽKOVICE – OBRNICE, 35,892 km. /0,367 - 36,259km/

Čížkovice – Třebenice – Třebenice-město – Dlažkovice – Podsedice – Třebívlice – Semeč – Hnojnice – Libčeves – Sinutec – Bělušice – Skršín – Sedlec u Obrnic – Obrnice

 

Provoz této trati bude probíhat od 30. 3. do 28. 10. 2018 vždy o víkendech a státních svátcích. Na spoje bude primárně nasazován historický motorový vůz řady 831, který má AŽD Praha pronajatý od společnosti Railsystem. Jako záložní varianta budou sloužit motorové vozy řady 810 a dva přívěsné vozy řady 010 v barvách AŽD Praha.

   

Historický motorový vůz řady 831               Motorový vůz řady 810

V budoucnosti plánuje společnost AŽD Praha do motorových vozů instalovat zabezpečovací technologie, které se budou na zkušebních polygonech testovat.  

Informace Ústeckého kraje

Jízdné na trati Lovosice – Most se řídí podmínkami integrovaného dopravního systému Dopravy Ústeckého kraje (IDS DÚK). Jízdné bude počítáno dle tarifů DÚK.

Jestliže vás zajímají ceny jízdného na trati T4 /ze zóny 711 Čížkovice do zóny 204 Obrnice/ klikněte na níže uvedený odkaz. Zde je speciální kalkulačka, která vám vypočítá aktuální cenu jízdného dle vašich požadavků a potřeb:

Tarifní počítadlo jízného

Smluvní a přepravní podmínky linky T4

Ve vlacích linky T4 je možné přepravovat také jízdní kola – vzhledem ke kapacitě vozů je dovoleno max. 5 kol. V případě zájmu o přepravu většího množství jízdních kol je nutné předem kontaktovat dopravce e-mailem: T4linka@azd.cz

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně provozu linky T4 nás kontaktujte na e-mailu: T4 linka@azd.cz nebo telefonicky na čísle: +420 601 554 725 (v provozu o víkendech a svátcích)

Smluvní přepravní a tarifní podmínky Dopravy Ústeckého kraje

TRASA T4 VE SVÉM OKOLÍ NABÍZÍ MNOHO TURISTICKÝCH ZAJÍMAVOSTÍ 

Lovoš  - dvojvrchol - /570 m.n.m./
Zříceniny hradů Košťálov, Oltářík (Hrádek), hradu a zámku Skalka, Borečský vrch
Muzeum českého granátu Třebenice
Muzeum Ulriky von Levetzow, zámek a vinařství Třebívlice
Posunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
Hrad Hněvín 

Kontakty: 

AŽD Praha s.r.o.
Žirovnická 2/3146
10617 Praha
e-mail: T4linka@azd.cz
telefon: +420 601 554 725

 
Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий