AŽD Praha má v Srbsku už 15 železničních přejezdů

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD Praha má v Srbsku už 15 železničních přejezdů

29.6.2011

AŽD Praha má v Srbsku už 15 železničních přejezdů Při příležitosti Mezinárodního dne bezpečnosti na železničních přejezdech spustila česká společnost AŽD Praha ve městě Šabac v Srbsku provoz dalších tří elektronických přejezdových systémů vybavených tím nejmodernějším signalizačním zařízením.

„Tato investice v celkové hodnotě 600 tisíc eur je výborným příkladem, jak dobře může probíhat spolupráce českých a srbských podniků na tak velkém projektu, jako je modernizace a obnova srbských železnic,“ řekl Ing. Petr Žatecký, ředitel Zahraničního Marketingu a obchodu společnosti AŽD Praha.
Na financování akce se podílela Česká rozvojová agentura v rámci svého programu zahraniční rozvojové spoluráce a město Šabac, které vyčlenilo prostředky na stavební práce a práce související se zajištěním potřebné dokumentace.

Zahájení provozu přejezdových systémů se zúčastnili také generální ředitel Železnic Srbska pan Milovan Marković a starosta Šapce Miloš Milošević. Generální ředitel Železnic Srbska zároveň potvrdil, že Železnice Srbska očekávají do konce roku dodávku dalších tří moderních zabezpečovacích zařízení společnosti AŽD Praha a jejich instalaci na kritických místech srbských železnic, jako jsou Zemun Polje, Kijevo a Meminac u Požarevce. Hodnota této zakázky se pohybuje ve výši 500 tisíc eur, tedy asi 12 milionů korun.

V současné době je v Srbsku v provozu již 12 českých přejezdových zabezpečovacích zařízení (PZZ) v síti Srbské železnice a tři PZZ v rámci komplexu tepelné elektrárny Nikola Tesly TENT. V Černé hoře se nachází 13 PZZ z české dílny, všechny instalované v rámci stavby Podgorica-Nikšič. Přejezdová zabezpečovací zařízení dodává česká společnost AŽD Praha například také do Řecka či Turecka.

Autor: Jiří Dlabaja
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий