AŽD Praha úspěšně dokončila projekt v Bosně a Hercegovin

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD Praha úspěšně dokončila projekt v Bosně a Hercegovin

21.8.2018

AŽD Praha úspěšně dokončila projekt v Bosně  a Hercegovin Společnost AŽD Praha dokončila modernizaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Banja Luka - Doboj v Bosně a Hercegovině v daném termínu. Projekt za 19,12 mil € byl předán zákazníkovi, Železnici Republiky Srbska, do zkušebního provozu.

Na realizaci projektu dle evropských pravidel FIDIC figurovala společnost AŽD Praha jako hlavní dodavatel moderní zabezpečovací technologie, místní společnosti zajišťovaly některé subdodávky z oblasti telekomunikace, stavebních prací a energetických systémů.

Společnost AŽD Praha zajišťovala projektování, výrobu, dodávku, instalaci, zkušební testy a uvedení do provozu plně elektronického staničního zabezpečovacího zařízení ESA 44-BH v šesti železničních stanicích a na trati o celkové délce 90 km. Součástí dodávky byl také systém dálkového řízení celé tratě DOZ-1,“ říká ředitel Zahraničního obchodu a marketingu AŽD Praha Petr Žatecký. 

Součástí zakázky byla také instalace jedenácti přejezdů, telekomunikačních zařízení včetně telefonních ústředen a mobilních GSM vozidlových jednotek, Wi-Fi ve stanicích atd. Zajímavostí je, že společnost AŽD Praha musela na základě požadavků zákazníka kompletně vyvinout novou verzi Jednotného obslužného pracoviště, z něhož se řídí celá trať Banja Luka – Doboj.

Projekt byl zahájen v červenci 2015 a financován z EBRD/EIB Banks Loan Project.

Naše společnost v současné době dokončuje další projekt v Bosně a Hercegovině na trati Sarajevo-Bradina a rádi bychom využili našich nabytých zkušeností a ucházeli se o další nové zakázky v regionu,“ dodává Petr Žatecký. 

 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий