AŽD Praha v Bělehradě zahajuje modernizaci hlavního nádraží

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD Praha v Bělehradě zahajuje modernizaci hlavního nádraží

28.11.2014

AŽD Praha v Bělehradě zahajuje modernizaci hlavního nádraží Společnost AŽD Praha podepsala smlouvu na dodávku a instalaci zabezpečovacího zařízení pro stanici Bělehrad-Centrum, Prokop – hlavní železniční stanici ve městě Bělehrad, Republika Srbsko. Celková hodnota kontraktu činí 4,2 mil €.

V tendru vyhlášeném Železnicemi Srbska zvítězilo konsorcium šesti firem, které se svou nejnižší nabídkou 25,773 mil € porazilo další konkurenty. V čele tohoto konsorcia, jehož členem je i AŽD Praha, stojí největší srbská stavební a technologická společnost Energoprojekt Holding.
Srbský trh je velmi komplikovaný a trpí  nedostatkem peněžních prostředků pro investice většího významu. Přesto se o něj uchází všechny velké konkurenční společnosti.  O to více nás těší úspěch, kterého jsme vítězstvím v tomto tendru dosáhli,“ říká ředitel Zahraničního obchodu a marketingu AŽD Praha Petr Žatecký.
Projekt zahrnuje projektování, výrobu, dodávku, instalaci, zkušební testy a uvedení do provozu elektronického staničního zabezpečovacího zařízení včetně venkovních prvků jako jsou elektromotorické přestavníky, elektrické ohřevy výměn, LED návěstidla a počítače náprav. Zajímavostí je, že část venkovních prvků bude instalovaná v tunelech a celá stanice se bude nacházet pod obrovskou betonovou deskou, na které Železnice Srbska plánují v dalších letech vybudovat velké komerční centrum.
Naše spolupráce se srbskými železnicemi tímto projektem rozhodně neskončila. V plánu je modernizace přibližně 108 kilometrů trati Niš-Dimitrovgrad v celkové hodnotě asi 200 milionů EUR, na které se společnost AŽD Praha bude rovněž podílet,“ dodává Petr Žatecký. 
 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий