AŽD Praha v Srbsku úspěšně dokončila projekt na zabezpečení 17 železničních přejezdů

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD Praha v Srbsku úspěšně dokončila projekt na zabezpečení 17 železničních přejezdů

20.12.2011

AŽD Praha v Srbsku úspěšně dokončila projekt na zabezpečení 17 železničních přejezdů Při příležitosti pátého Zasedání česko-srbského mezivládního smíšeného výboru 6. a 7. prosince 2011 byl slavnostně podepsán Protokol o předání deseti železničních přejezdů mezi státními Železnicemi Srbska, Českou rozvojovou agenturou (ČRA) a společností AŽD Praha, která projekt rozvojové spolupráce zrealizovala.

„Tímto dokumentem byl úspěšně ukončen tříletý projekt, díky kterému jsme v Srbsku zvýšili počet námi nainstalovaných zabezpečovacích zařízení na sedmnáct,“ upřesňuje Ing. Petr Žatecký, ředitel Zahraničního obchodu a marketingu AŽD Praha. Moderní železniční přejezdy významně pomohou k řešení složité dopravní situace v nejvíce ohrožených srbských lokalitách. Projekt v hodnotě jednoho milionu EUR byl dotován vládou České republiky prostřednictvím ČRA. 
 
Protokol byl podepsán za účasti náměstka ministra průmyslu a obchodu pana Milana Hovorky, paní velvyslankyně ČR v Bělehradu Hany Hubáčkové, náměstkyně ministra hospodářství a regionálního rozvoje Srbské republiky paní Jeleny Marjanović a náměstka ministra infrastruktury pana Dejana Lasici.
 
Bilaterální spolupráce mezi Českou republikou a Srbskem se přitom podle ministerstva průmyslu a obchodu celkově vyvíjí velmi pozitivně. V letošním roce bude zřejmě překonán rekordní obrat z roku 2008. Český vývoz do Srbska vzrostl za tři čtvrtletí letošního roku meziročně o 66 procent na 281 milionů EUR.
 
„Ani naše spolupráce se srbskými železnicemi tímto projektem rozhodně neskončila. V plánu je modernizace přibližně 108 kilometrů trati Niš-Dimitrovgrad v celkové hodnotě asi 200 milionů EUR, na které se společnost AŽD Praha bude rovněž významně podílet,“ dodává Ing. Žatecký. Předpokládaná realizace tohoto projektu proběhne v letech 2012 až 2014 a společnost AŽD Praha během nich na trať dodá zařízení v hodnotě 25 milionů EUR.
 
Autor: Jiří Dlabaja
Mobil: +420 606 650 834
 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий