AŽD Praha v Turecku znovu boduje

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD Praha v Turecku znovu boduje

6.9.2013

AŽD Praha v Turecku znovu boduje Společnost AŽD Praha podepsala smlouvu s průmyslovým koncernem Bombardier a pro stavbu železniční trati Irmak-Zonguldak v Turecku dodá 500 venkovních prvků pro 261 železničních přejezdů v hodnotě 30 milionů korun. Nově budovaná trať je důležitou spojnicí hlavního města Ankary s černomořským přístavním městem Zonguldak.

AŽD Praha uspěla při jednání se společností Bombardier, dodavatelem zabezpečovacího zařízení pro projekt Irmak-Zonguldag vyhlášeném Tureckými státními drahami (TCDD), a bude se účastnit na dodávkách venkovních prvků přejezdových zabezpečovacích zařízení. Projekt zahrnuje výrobu a dodávku celkem 302 kusů samostatných přejezdových výstražníků, 68 kusů souprav pohonů závor s výstražníkem a další prvky dle specifických požadavků na vzhled i funkci definovaných tureckým zákazníkem.

„Naše společnost se musela přizpůsobit nárokům na extrémně krátké dodací termíny a přizpůsobit se specifickým požadavkům projektu“, říká ředitel zahraničního marketingu a obchodu AŽD Praha Ing. Petr Žatecký a dodává: „Turecký trh je velmi náročný a jsme rádi, že jsme uspěli s dalším vlastním technickým řešením, které splňuje nejvyšší evropské nároky na bezpečnost provozu na železnici.“

Výroba a testování jednotlivých komponentů již byla zahájena. Celková dodávka je členěna do několika částí, přičemž 30 % by mělo být dodáno ještě v před koncem roku roce 2013. 

Česká společnost AŽD Praha má s tureckým trhem bohaté zkušenosti. V loňském roce například dodala a instalovala zabezpečovací a telekomunikační zařízení pro železniční trať Tekirdag - Muratli a renovovala dálkové řízení dopravy Cerkezkoy v Turecku v hodnotě 5,3 milionů euro.

Autor:

Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí
Tel.: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.cz Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий