AŽD Praha získala čtvrtmiliardovou zakázku v Bělorusku

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD Praha získala čtvrtmiliardovou zakázku v Bělorusku

28.1.2010

AŽD Praha získala čtvrtmiliardovou zakázku v Bělorusku Zabezpečovací zařízení na 100 km dlouhou železniční trať v Bělorusku dodá AŽD Praha. Jedná se již o druhou letošní významnou zahraniční zakázku této ryze české společnosti. Podíl zahraničního obchodu, který v současné době činí přibližně 30 % celkového obratu firmy, přitom neustále roste. Bude-li vývoj nadále pokračovat tímto tempem, do dvou let by se měly zahraniční zakázky podílet na celkovém příjmu společnosti až z poloviny. Právě Bělorusko je nyní pro AŽD Praha ekonomicky nejvýznamnějším zahraničním teritoriem.

V rámci zabezpečení deseti železničních stanic na trati Polock–Vitebsk dodá AŽD Praha do každé z nich staniční zabezpečovací zařízení typu ESA 11-BC. Jedenáct traťových úseků bude vybaveno systémem ABE-1. Jde o elektronické traťové zabezpečovací zařízení, které slouží k zabezpečení jízdy vlaků v mezistaničních úsecích. Mezi požadavky zadavatele patří také zajištění automatického stavění vlakových cest a dodání LED návěstidel. Běloruská železnice rovněž požaduje, aby dodané zařízení mohlo být napojeno a dálkově ovládáno z běloruského řídicího systému.

„V tuto chvíli probíhají projektové práce, jakmile budou ukončeny, bude zahájena realizace. Odhaduje se, že samotná instalace našeho zařízení začne v polovině letošního roku,“ říká vedoucí odboru Zahraniční marketing a obchod AŽD Praha Ing. Petr Žatecký.

Při zakázce spolupracuje česká společnost s místním partnerem BETZ (Brestský elektrotechnický závod), který se na výrobě bude podílet přibližně z jedné třetiny.

Společnost AŽD Praha má s Běloruskem navázanou velmi dobrou spolupráci z minulosti. Již vloni byla podepsána smlouva na dodávku staničního zabezpečovacího zařízení ESA 11-BC pro železniční stanici Novopolock. Jedná se o bezpečné řízení železniční stanice vybavené cca 130 výhybkovými jednotkami.

 

Autor: Jiří Dlabaja
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.cz

 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий