AŽD Praha získala další zakázku v Litvě

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD Praha získala další zakázku v Litvě

10.3.2014

AŽD Praha získala další zakázku v Litvě Česká společnost AŽD Praha podepsala na začátku tohoto roku smlouvu na doplnění a úpravu řídících a zabezpečovacích technologií pro litevskou železnici na trati Kaunas – Kazlu Ruda. Zakázka má hodnotu více než 43 milionů korun a je součástí rekonstrukce železničního koridoru Rail Baltica.

Úprava se bude týkat čtyř elektronických stavědel ESA 11-LG a elektronického automatického bloku ABE-1-LG, kterými AŽD Praha již dříve vybavila koridorovou trať Kaunas - Kybartai,“ upřesňuje zadání Ing. Petr Žatecký, ředitel odboru zahraničního obchodu AŽD Praha. 
Železniční koridor Rail Baltica propojuje evropskou železniční síť s pobaltskými státy. Rail Baltica je jedním z prioritních projektů TEN-T Evropské unie. Odhadem zde utratí 3,2 až 3,7 miliardy EUR. Z uvedené sumy přibližně 550 milionů EUR proinvestuje na území Litvy, kde se po etapách buduje a modernizuje úsek o délce 335 kilometrů se standardním evropským rozchodem kolejí.
AŽD Praha ještě letos plánuje svou účast na dalších dvou výběrových řízení na modernizaci železniční zabezpečovací a telekomunikační techniky v rámci projektu Rail Baltica. 
 
Autor:
Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí
Tel.: +420 606 650 834Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий