AŽD Praha získala další zakázku v Srbsku

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD Praha získala další zakázku v Srbsku

17.9.2010

AŽD Praha získala další zakázku v Srbsku Do sítě srbských železnic míří další 4 přejezdy českého výrobce dopravní zabezpečovací techniky. Jedná se o zakázku v hodnotě téměř 12 milionů korun.

Tři z těchto zařízení budou do konce roku instalována na frekventované trati spojující město Ruma (ležící cca 70 km od Bělehradu) se státní hranicí s Bosnou a Hercegovinou. Čtvrté přejezdové zabezpečovací zařízení bude využito na trati Bělehrad-Šid. Smlouvu na dodávku těchto přejezdů uzavřela AŽD Praha s Českou rozvojovou agenturou (ČRA). V současné době je na území Srbska a Černé Hory v provozu 23 železničních přejezdů dodaných společností AŽD Praha, další 4 jsou v těchto dnech v Srbsku uváděny do provozu.

„Hlavním krédem našich aktivit v Srbsku je, že se snažíme naslouchat přáním zákazníka a maximálně přizpůsobit dodávané zabezpečení místním podmínkám a potřebám,“ říká Ing. Petr Žatecký, ředitel Zahraničního obchodu AŽD Praha.

Nezbytná ověření umožňující dodávat elektronická přejezdová zabezpečovací zařízení na území Srbska získala česká společnost již v roce 2004, kdy ověřovacím provozem prošel její první v Srbsku instalovaný přejezd umístěný u železniční stanice Čačak.

Do Srbska nyní AŽD Praha dodává nejen přejezdové systémy, ale i staniční zabezpečovací zařízení a elektromotorické přestavníky nutné pro ovládání železničních výhybek. Právě probíhají jednání, jejichž cílem je dále rozšířit portfolio dodávaných zařízení a nabídnout tak zcela kompletní soubor zabezpečovacích systémů pro železniční tratě. Již nyní probíhá schvalovací proces týkající se těchto dalších prvků.

V současné době je v Srbsku v provozu 8 přejezdových zabezpečovacích zařízení (PZZ) v síti Srbské železnice a 2 PZZ v rámci komplexu Tepelné elektrárny Nikola Tesly TENT. V Černé hoře se nachází 13 PZZ z české společnosti, všechny instalované v rámci stavby Podgorica-Nikšič.

Přejezdová zabezpečovací zařízení dodává česká společnost například také do Řecka a Turecka.

Autor: Jiří Dlabaja tiskový mluvčí AŽD Praha
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий