AŽD vstoupila do energetiky

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / AŽD vstoupila do energetiky

10.2.2005

Praha, 10. února 2005 – AŽD Praha, leader v oblasti zabezpečovací techniky pro dopravu, nakoupila více než 60 % akcií elektrotechnické společnosti Spálovský. Důvodem tohoto kroku je navázání výrobní spolupráce obou firem v oblasti výroby pro energetiku a využití rozsáhlého know-how kroměříšské firmy Spálovský.

Toto strategické partnerství umožní především optimální využití výrobních kapacit obou společností. „Odkoupením většinového podílu v akciové společnosti Spálovský jsme získali možnostvíce rozšířit výrobní a produktový program v oboru energetiky aelektrotechniky,“ říká ing. Jiří Baťka, provozní ředitel AŽD Praha.

Pro firmu Spálovský je spojenís významným strategickým partnerem přínosem. Přístup k významnýmzakázkám a specializace výrobních kapacit v rámci AŽD vytvoří firměSpálovský spolehlivou podnikatelskou základnu. „Kvalita spojená svysokou technickou úrovní a účelné zapojení a využití výrobních kapacitpřinese jistě efekt. Upevní tak postavení obou partnerů v Českérepublice a otevře nové cesty na zahraniční trhy,“ říká ředitel společnosti Antonín Spálovský.


Spálovský, a. s. je zavedená výrobní firma s více než 15letou tradicí. Společnost je významným výrobcem elektrických rozvodných zařízení nízkého napětí a distributorem oceloplechových rozváděčových skříní STA. Svým zákazníkům a partnerům nabízí vedle vysoce kvalitních výrobků i ucelenou řadu služeb orientovaných na operativní řešení provozních problémů a havárií na rozvodných zařízeních.

Společnost má 100 zaměstnanců, 4 obchodní zastoupení po České republice a 2 dceřiné společnosti v zahraničí. V roce 2003 měla firma obrat 244 mil. Kč.

Sandra Gosmanová
Tisková mluvčí společnosti AŽD Praha s.r.o.Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий