Běloruskou železnici již posedmé zabezpečí AŽD Praha

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Běloruskou železnici již posedmé zabezpečí AŽD Praha

10.10.2013

Běloruskou železnici již posedmé zabezpečí AŽD Praha Další významný kontrakt s Běloruskou železnicí uzavřel český výrobce a dodavatel řídicí a zabezpečovací techniky, společnost AŽD Praha. Pro železniční uzel Žlobin v Bělorusku dodá zabezpečovací zařízení v hodnotě přibližně 300 mil. Kč. Jedná se již o sedmou významnou zahraniční zakázku této ryze české společnosti v daném regionu.

 

V rámci projektu vybavení železničního uzlu Žlobin novou zabezpečovací technologií, dodá AŽD Praha Běloruským drahám plně elektronické staniční zabezpečovací zařízení typu ESA 44-BC, traťové zabezpečovací zařízení ABE-1-BC, systémy diagnostiky a napájecí stojany.
 
„Výjimečnost této stavby, která počítá se zabezpečením celkem 277 výhybek, spočívá mimo jiné i v tom, že AŽD Praha zhotoví a dodá veškerou železniční zabezpečovací technologii takzvaně „na klíč“,“ vysvětluje ředitel Zahraničního marketingu a obchodu Petr Žatecký. 
Výroba zařízení, která by měla být v souladu se smlouvou dokončena na začátku příštího roku, vyvrcholí návštěvou představitelů Běloruských drah, kteří se budou aktivně účastnit závěrečných zkoušek a testování zařízení na závodech AŽD Praha v Olomouci.
 
Společnost AŽD Praha má s Běloruskem navázanou velmi dobrou spolupráci. V současné době dokončuje v kooperaci s Brestským elektrotechnickým závodem (Bělorusko) modernizaci železničního zabezpečovacího zařízení na zhruba 110 km dlouhém úseku trati Osipoviči-Žlobin. 
 

Autor:

Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí
Tel.: +420 606 650 834Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий