Česká dopravní technologie zvyšuje bezpečnost železničních tratí největší srbské tepelné elektrárny

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Česká dopravní technologie zvyšuje bezpečnost železničních tratí největší srbské tepelné elektrárny

20.5.2010

Česká dopravní technologie zvyšuje bezpečnost železničních tratí největší srbské tepelné elektrárny Za účasti Ministra dopravy ČR Gustava Slamečky bylo minulý týden ve výkladové stanici Obrenovac v Srbsku slavnostně uvedeno do provozu nové signalizačně-bezpečností zařízení na trati v komplexu Tepelné elektrárny Nikoly Tesly (TENT)

Obrenovac je přitom již druhou stanicí v rámci elektrárny, která prošla modernizací. Jako první byla v loňském roce zabezpečena stanice Vreoci. V obou případech byla využita technologie české společnosti AŽD Praha, přičemž stavební práce byly v naprosté většině zajištěny ve spolupráci s místními firmami. Náklady na modernizaci obou stanic,  na níž se  částečně podílela také Česká republika, a to z fondu určeného na zahraniční pomoc, činily přibližně 3 000 000 eur. Do budoucna se počítá s modernizací dalších stanic v rámci eletrárenského komplexu. Po dokončení modernizace všech stanic by ve stanici Obrenovac mělo být zřízeno dispečerské pracoviště, odkud by byl dálkově řízen provoz všech stanic.

Pro zabezpečení bylo použito elektronické staniční zabezpečovací zařízení ESA 11, které bylo přizpůsobeno místním podmínkám. Nejednalo se však o žádné zásadní změny, protože zařízení je velmi kompatibilní.  

„Dlouhodobá spolupráce s AŽD Praha na modernizaci tratě je pro nás velkým přínosem. Oceňujeme především vysoké technické parametry dodávaného zařízení, které v kombinaci s našimi odborníky, jež jej umí maximálně využít, vede k významnému zvýšení bezpečnosti,“ říká Petar Knežević, ředitel Tepelné elektrárny Nikoly Tesly.

Slavnostního setkání se kromě Ministra dopravy ČR a představitelů TENT a AŽD Praha zúčatnila řada čestných hostů v čele s českou velvyslankyní v Bělehradě Hanou Hubáčkovou a náměstkem srbského ministra infrastruktury Dejanem Lasicou.

Autor: Jiří Dlabaja
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий