Česká technologie bude poprvé v historii použita pro zabezpečení přejezdu v Americe

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Česká technologie bude poprvé v historii použita pro zabezpečení přejezdu v Americe

24.3.2010

Česká technologie bude poprvé v historii použita pro zabezpečení přejezdu v Americe Přejezdové zabezpečovací zařízení české společnosti AŽD Praha bude instalováno v USA na trati v Nashvillu

Jedná se o pilotní projekt. Pokud se technologie osvědčí v provozu a budou splněny místní normy a předpisy, může česká společnost zařízení do USA v budoucnu volně dodávat. Smlouvu na první dodávku své technologie do Spojených států podepsala AŽD Praha s The Nashville&Eastern Railroad Corp. (NERR), s níž by na dodávkách zařízení ráda spolupracovala i v budoucnu.

AŽD Praha dodá veškerou potřebnou technologii, místní partner doplní samotný výstražník, břevna závory, technologický domek a dopravní značení tak, aby přejezd vizuálně odpovídal zvyklostem amerických standardů.

„Hodnota této zakázky spočívá především v tom, že nám otevírá dveře na zcela nový trh, který je pro nás velkou výzvou. Přizpůsobit naše zařízení místním podmínkám není vzhledem k jeho kompatibilitě zvlášť složité, takže se řeší především místní normy a předpisy," přiblížil ředitel odboru Zahraniční marketing a obchod Ing. Petr Žatecký ze společnosti AŽD Praha.

První přejezd bude instalován kousek od Nashvillu (stát Tennessee) na privátní železniční trati Nashville&Eastern Railroad. Plně funkční by měl být v červenci. Vybaven bude přejezdovým zabezpečovacím zařízením PZZ-EA, které je automaticky ovládané jízdou vlaku a je kompatibilní s libovolným staničním i traťovým zabezpečovacím zařízením.

Společnost The Nashville&Eastern Railroad Corp. hraje významou roli v zajištění nákladní i osobní železniční dopravy mezi Nashvillem a Monterey.  Podílí se také na obnově a rekonstrukci hlavních i vedlejších tratí v daném území.

Autor: Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí AŽD Praha
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий