Jednání o „Švestkové dráze“

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Jednání o „Švestkové dráze“

11.4.2016

Jednání o „Švestkové dráze“ V pátek 8. dubna 2016 proběhlo v Třebenicích na MěÚ jednání, týkající se fungování Švestkové dráhy. V pracovně starostky se setkali starostové obcí, které jsou na trati, se zástupci nového majitele – AŽD Praha s.r.o. Dále byli přítomni zástupci DSO Integro, MAS SERVISO o.p.s. a MAS Naděje o.p.s., kteří informovali majitele o projektu Naše vlídná nádraží a seznámili ho s výstupy celé akce.

Generální ředitel AŽD Praha s.r.o. pan Zdeněk Chrdle informoval o záměru uvést celou trať do takového stavu, aby provoz byl plynulý a mohla se sjednotit traťová rychlost. To bude znamenat vyhodnocení a případné rekonstrukce přejezdů. Trať bude řízena z Prahy, bude používána k testování a dopravě, která však zatím nebude pravidelná. Nyní probíhá mapování pozemků a přebírání majetku. V terénu se začnou v nejbližší době vyřezávat nálety a čistit okolí trati.
 
Zastupitelé obcí i AŽD Praha s.r.o. si vyměnili řadu názorů na dílčí problémy a dohodli se na spolupráci, která se týká vzájemné informovanosti, diskuse k problémům (např. účasti starostů na stavebním řízení), dále možném partnerství na čerpání dotací apod.
 
FOTO: www.sd.severoceskedrahy.cz/

 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий