Mezinárodní úspěch: Předsedou a mluvčím Signalling group UNIFE se stal ředitel pro evropské záležitosti AŽD Praha Vladimír Kampík

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Mezinárodní úspěch: Předsedou a mluvčím Signalling group UNIFE se stal ředitel pro evropské záležitosti AŽD Praha Vladimír Kampík

20.10.2010

Mezinárodní úspěch: Předsedou a mluvčím Signalling group UNIFE se stal ředitel pro evropské záležitosti AŽD Praha Vladimír Kampík Společnost AŽD Praha výrazně posílila svou pozici v Evropské asociaci železničního průmyslu UNIFE. Předsedou a mluvčím Signalling Group (průmyslu zabezpečovací techniky) byl totiž v Brusel zvolen Vladimír Kampík, ředitel pro evropské záležitosti AŽD Praha.

Že jde o mimořádnou událost, dokládá především to, že se na novém předsedovi jednomyslně shodli zástupci třinácti světově významných členských firem - Alstom, Altpro, AŽD Praha, Ansaldo STS, Invensys Rail Group, Mermec, Thales, Areva, Funkwerk, Scheidt & Bachmann, Siemens a Eliop.

„Zvolení do pozice předsedy pracovní skupiny výrobců zabezpečovací techniky je vyjádřením důvěry nejen mé osobě, ale zejména společnosti AŽD Praha a našemu přínosu v oblasti mezinárodní spolupráce,“ řekl krátce po zvolení ředitel pro evropské záležitosti Vladimír Kampík.

Signalling group UNIFE se zabývá problematikou zabezpečovací techniky v rámci EU. V rámci této pracovní skupiny se řeší například EMC (Elektromagnetická kompatibilita), vztahy zabezpečovacích systémů a vozidel, požadavky na stavědla, spolupráce s Evropskou železniční agenturou a koordinace železničního zabezpečovacího průmyslu při účasti ve výzkumných projektech financovaných EU. Problematika systému ETCS (Evropský vlakový zabezpečovací systém) jakožto součást ERTMS (Evropský systém řízení železničního provozu) je řešena v pracovních skupinách UNISIG (Sdružení evropských výrobců systému ETCS) a UESC (Řídící výbor UNIFE pro ETCS / UNIFE ETCS Steering Committee), kde se AŽD Praha také aktivně podílí.

Evropská asociace železničního průmyslu UNIFE byla založena v roce 1991 a jejím posláním je aktivně rozvíjet prostředí, ve kterém mohou její členové poskytovat konkurenční železniční systémy pro železniční dopravu. Asociace také aktivně reprezentuje vedoucí evropské železniční dodavatele designu, výroby, údržby a rekonstrukce železničních dopravních systémů, podsystémů a souvisejícího vybavení.

Stálý sekretariát UNIFE je v Bruselu, má 23 zaměstnanců a udržuje blízké kontakty s evropskými a mezinárodními institucemi. UNIFE se stalo významným partnerem v konzultacích otázek rozvoje dopravy. Sekretariát koordinuje práci více než 500 expertů, sdružených v jednotlivých Výborech a Expertních skupinách týkajících se hlavně těchto témat: Veřejné vztahy, Evropský výzkum, Standardizace a harmonizace v EU, IRIS (Mezinárodní standard železničního průmyslu).

Autor: Jiří Dlabaja
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.cz
 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий