Na revitalizaci významného slovenského železničního uzlu se podílí česká společnost AŽD Praha

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Na revitalizaci významného slovenského železničního uzlu se podílí česká společnost AŽD Praha

27.5.2010

Na revitalizaci významného slovenského železničního uzlu se podílí česká společnost AŽD Praha Projekt v hodnotě téměř 140 milionů eur přispěje ke zvýšení bezpečnosti a efektivity provozu významného železničního uzlu v katastru slovenských obcí Teplička nad Váhom, Žilina a Varín

Moderní technologie bude zajišťovat bezpečnost velmi vytíženého uzlu, jímž by po jeho dokončení mělo podle předpokladů projet 1 100 vozů za 24 hodin. Na realizaci zakázky, jejímž investorem jsou Źeleznice Slovenské republiky, se AŽD Praha podílí v rámci Sdružení Teplička, které vede EUROVIA CS. Realizace by měla trvat do konce října 2011.

Cílem revitalizace je uvolnění prostoru v železniční stanici Žilina, a to zřízením centrální seřaďovací stanice v lokalitě Žilina-Teplička, jejímž „mozkem“ bude staniční zabezpečovací zařízení AŽD Praha.

V centrální seřaďovací stanici budou s ohledem na očekávaný silný provoz  kladeny mimořádné nároky na dodané zabezpečovací zařízení. Proto nás velmi těší, že byla dána důvěra právě zařízení z české produkce,“ říká generální ředitel AŽD Praha Zdeněk Chrdle a dodává, že „revitalizace tohoto železničního uzlu je jednou z nejdůležitějších zakázek, na nichž se AŽD Praha v tuto chvíli podílí."

Na Slovensku budou instalována  dvě staniční zabezpečovací zařízení ESA 11, která budou dálkově ovládána elektronickým systémem DOZ 1. Chybět nebude ani graficko-technologická nadstavba GTN, která v reálném čase podává aktuální obraz dopravní situace, automaticky vede dopravní dokumentaci a monitoruje činnost zabezpečovacího zařízení.

Veškerou technologii budou instalovat odborníci z dceřiné společnosti AŽD Košice a další místní firmy.

Slavnostní zahájení stavby se ve stanici Žilina-Teplička uskuteční zítra, tj. 28. května, a to za přítomnosti slovenského ministra dopravy, pošt a telekomunikací Ľubomíra Vážneho.

Autor: Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí AŽD Praha
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий