Nové semafory radikálně přispěly ke zlepšení dopravní situace v Litoměřicích

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Nové semafory radikálně přispěly ke zlepšení dopravní situace v Litoměřicích

11.8.2009

Nové semafory radikálně přispěly ke zlepšení dopravní situace v Litoměřicích Litoměřice – Zkušební provoz semaforů z dílny české společnosti AŽD Praha, které byly instalovány na dvou extrémně vytížených křižovatkách v Litoměřicích, ukázal zlepšení tamní dopravní situace o 40 %. Vyplývá to z dat nasbíraných během šestitýdenního provozu.

S rozhodnutím, zda semafory na nejvytíženější dopravní tepnu v Litoměřicích definitivně nainstalovat, čeká město až na listopad. V té době totiž bude otevřen západní most přes Labe, což zcela jistě povede k zásadním změnám  dopravní situace.

V tuto chvíli přes křižovatky, které jsou osazeny zkušebními semafory, denně projede 25 000 automobilů. „Křižovatky jsme vybavili moderním řadičem MR-24, který splňuje požadavky města, tedy zvýšit bezpečnost zejména školáků, zlepšit průjezdnost hlavní třídou a zvýšit plynulost dopravy,“ popsal technické řešení obchodní ředitel pro silniční telematiku AŽD Praha Vladimír Ketner.

Město si zkušební provoz semaforů pochvaluje. „Už prakticky nevíme, co jsou to zácpy. Auta se tu nehromadí, nezamořují vzduch exhalacemi a neobtěžují obyvatele našeho města hlukem. A vyhovuje to i chodcům, protože bezpečně přejdou dopravně exponované přechody,“ uvedl vedoucí litoměřického Odboru dopravy a silničního hospodářství Ivo Perna. Pokud město potvrdí definitivní instalaci semaforů, zaplatilo by zhruba pět až šest milionů korun ve splátkách rozložených po dobu deseti let.

Autor: Jiří Dlabaja
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий