Od hranic na Špičák vlakem bezpečněji

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Od hranic na Špičák vlakem bezpečněji

9.12.2004

Železná Ruda, 9. prosince 2004 – Nové zabezpečovací zařízení v úseku Špičák–Alžbětín uvede tuto sobotu do provozu společnost AŽD Praha. Instalace systémů v hodnotě přes 26 mil. korun je součástí projektu zkvalitnění dopravní infrastruktury na Železnorudsku.

Úsek mezi Špičákem a Alžbětínem je vybaven zabezpečovacím systémem ESA 11,které umožňuje ovládat tuto sedmikilometrovou trať z železniční stanice Alžbětín. Pro lepší komunikaci strojvedoucích a obsluhy v Alžbětíně byl rovněž vybudován nový traťový rádiový systém.

„Součástí stavby je i zabezpečení tří železničních přejezdů veměstě Železná Ruda. Jde o přejezd na státní silnici, u sjezdovky Samotaa u hřbitova,“ řekl ing. Miroslav Rešl, obchodní ředitel AŽD.

Na těchto přejezdech je nově instalováno elektronické světelné přejezdové zabezpečovací zařízení bez závor PZZ-EA. Práce na trati byly zahájeny v listopadu 2003. Zhotovitelem moderního zabezpečovacího zařízení je společnost AŽD Praha.

Sandra Gosmanová
Tisková mluvčí společnosti AŽD Praha s.r.o.Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий