První železniční přejezd ve Spojených státech je zabezpečen českou technologií

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / První železniční přejezd ve Spojených státech je zabezpečen českou technologií

29.11.2010

První železniční přejezd ve Spojených státech je zabezpečen českou technologií Odborníci z české společnosti AŽD Praha dokončili v americkém Nashvillu zabezpečení železničního přejezdu s výstražníky a závorami. Jde o pilotní projekt, u nějž budou americké úřady sledovat, zda se česká technologie osvědčí a splní všechny potřebné normy a předpisy. Pokud zkušební provoz proběhne bez komplikací, AŽD Praha ve spolupráci se společností The Nashville&Eastern Railroad Corp. (NERR), plánuje osadit českou technologií další americké přejezdy.

Zabezpečovacím zařízením české výroby je zabezpečen přejezd na privátní železniční trati Nashville&Eastern Railroad, který se kříží s dvouproudou silnicí první třídy. Projekt v hodnotě 150.000 dolarů se skládal ze dvou částí. Kompletní technické vybavení, včetně pohonu závor, dodala společnost AŽD Praha. Místní partner doplnil samotný výstražník, břevna závory, technologický domek a dopravní značení tak, aby přejezd vizuálně odpovídal americkým zvyklostem. Přejezd je automaticky ovládán jízdou vlaku a je plně kompatibilní s libovolným traťovým a staničním zabezpečovacím zařízením.

„Protože jde o velmi důležitý pilotní projekt pro naši společnost, elektronika přejezdového zabezpečovacího zařízení byla uzpůsobena tak, že mnohonásobně přísněji splňuje veškeré požadavky amerického Federálního železničního úřadu (FRA – Federal Railroad Administration),“ říká ředitel odboru Zahraničního marketingu a obchodu Ing. Petr Žatecký z AŽD Praha.

První instalace české technologie na americkém přejezdu otevírá společnosti AŽD Praha dveře na zcela nový trh. Právě proto bude během půlročního zkušebního provozu přejezd představen řadě potenciálních zákazníků americký železnic.

Společnost The Nashville&Eastern Railroad Corp. hraje významnou roli v zajištění nákladní i osobní železniční dopravy mezi Nashvillem a Monterey.   Podílí se také na obnově a rekonstrukci hlavních i vedlejších tratí v daném území.

Autor: Dlabaja Jiří tiskový mluvčí AŽD Praha
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий