Revitalizace havlíčkobrodského nádraží se v květnu znovu naplno rozběhne

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Revitalizace havlíčkobrodského nádraží se v květnu znovu naplno rozběhne

19.3.2010

Revitalizace havlíčkobrodského nádraží se v květnu znovu naplno rozběhne Lepší bezpečnost na železničním nádraží v Havlíčkově Brodě bude zajištěna již od příštího týdne.

Od prvního května budou obnoveny pozastavené stavební práce související s revitalizací železničního nádraží v Havlíčkově Brodě, která probíhá v rámci projektu „Živá nádraží“. V prvních měsících budou na nádraží odstraněny staré pokladny, rekonstrukcí projde sociální zařízení a bude se pokračovat v dalších úpravách podle upraveného projektu, který reflektuje současnou ekonomickou situaci v České republice. Od přístího týdne bude navíc na nádraží působit agentura, která bude dohlížet na bezpečnost cestujících.

K vyřešení nezbytných provozních záležitostí, které v minulosti vedly k pozastavení probíhající rekonstrukce, přispěla dnes uzavřená dohoda mezi Českými drahami, které jsou majitelem výpravní budovy, a společností AŽD Praha, která získala nádraží v rámci projektu Živá nádraží na 30 let do pronájmu. „Smlouva musela být upravena dle doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," uvedl generální ředitel AŽD Praha Ing. Zdeněk Chrdle.

Do obnovy železniční stanice investovala společnost AŽD Praha k dnešnímu dni 20 milionů korun. V následujícím období se počítá s další investicí ve výši 10 milionů korun.

Součástí dnešní dohody mezi AŽD Praha a Českými drahami je vytvoření servisní smlouvy. Ta jasně stanoví, jakým procentem se která strana bude podílet na provozu prostor nutných pro činnost Českých drah a prostor  pro komerční využití.

V rámci revitalizace nádraží již proběhly první dvě etapy, v jejichž průběhu byla například zrekonstruována střecha, zajištěna nová přední prosklená fasáda budovy, pokladny ČD, zázemí pro pracovníky ČD či částečná výstavba komerčních prostor.

Pozastavení stavební činnosti, které bylo vyvoláno připomínkami Úřadu pro hospodářskou soutěž, povede k posunu termínu dokončení revitalizace z roku 2012 na rok 2014.

Autor: Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí AŽD Praha
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий