Řidiči v Jihlavě: za červenou foto domů

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Řidiči v Jihlavě: za červenou foto domů

18.10.2006

Praha, 18. října 2006 – Moderní kamerový systém RedCon firmy AŽD Praha ode dneška dozírá na jihlavské řidiče. Kamery byly nainstalovány na křižovatce ulic Jiráskova a Fritzova v rekordně krátkém čase. Sdělila to mluvčí AŽD Praha Sandra Gosmanová.

Jihlavští řidiči by si ode dneška měli dávat velký pozor na to, jestli nemíjejí semafory na červenou. Pokud se jim to přihodí na křižovatce s kamerovým systémem RedCon, budou při přestupku vyfotografováni a následně pokutováni policií, nehledě na ztrátu 5 bodů.

RedCon je moderní automatický detekční systém vyvinutý českými techniky v AŽD Praha. Technologie umožňuje napojení na stávající informační systémy. „Data budou přenášena do informačního systému města, kde je bude možno využít nejen k postihování dopravních přestupků, ale i k sledování provozu na křižovatce a k případné regulaci silničního provozu,“ říká ing. Vladimír Ketner, ředitel obchodního úseku Silniční telematiky AŽD Praha.

Zakázka byla financována z projektu vědy a výzkumu PRESTUP Ministerstva dopravy ČR, jehož cílem je zvyšování bezpečnosti silničního provozu pomocí automatických systémů.

„Jedná se o pilotní projekt tohoto systému v kraji Vysočina, který bude sloužit ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu na křižovatkách s častými dopravními nehodami,“ řekl ing. Ketner. „Po vyhodnocení zkušebního provozu předpokládáme další instalace v tomto kraji.“Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий