Slovenskou věznici v Ilavě zabezpečila česká společnost AŽD Praha

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Slovenskou věznici v Ilavě zabezpečila česká společnost AŽD Praha

8.4.2010

Slovenskou věznici v Ilavě zabezpečila česká společnost AŽD Praha Předmětem zakázky v hodnotě 860 000 EUR byla rekonstrukce systému zabezpečení ilavské věznice. Součástí bylo dodání, montáž a následné uvedení do provozu komunikačních systémů, kamerového systému s nahráváním, vstupového systému a ovladačů zámků. Rekonstrukce se nevyhnula ani operačnímu středisku. Pro AŽD Praha se přitom jedná již o druhou zakázku podobného charakteru na Slovensku. V roce 2007 společnost realizovala kompletní rekonstrukci systému pro zabezpečení objektu věznice v Sabinově.

Realizace rekonstrukce systému zabezpečení v Ilavě vyžadovala mimořádný přístup především díky tomu, že probíhala za plného chodu věznice a bylo nutno se těmto podmínkám přizpůsobit. Respektovat bylo třeba také fakt, že celý objekt je historickou památkou.
 
„Nataženo bylo celkem více než 45 kilometrů kabelů, na něž bylo připojeno přibližně 1000 různých koncových prvků, například kamer, čteček, zámků apod. Vzájemnou spoluprací těchto prvků, spojenou s vyhodnocováním jejich funkčních stavů, vznikl v areálu věznice bezpečnostní systém, který spustí poplach v okamžiku, kdy se případný vnitřní narušitel jakýmkoliv způsobem snaží proniknout  do prostoru, který mu není povolen. Ke spuštění poplachu dojde samozřejmě, i pokud by se narušitel z vnějšku snažil proniknout dovnitř,“ říká Josef Weisgerber ze společnosti AŽD Praha.

Operační středisko bylo vybaveno moderní technikou, do níž jsou svedeny záběry ze všech nainstalovaných kamer, signály od čidel a dalších bezpečnostních prvků. Softwarová nadstavba, která řídí vzájemnou součinnost jednotlivých částí zabezpečovacího systému, umožňuje, že operátor je v každém okamžiku informován o stavu zabezpečení a v případě poplachové situace je schopen okamžitě přijmout opatření k její eliminaci.

Realizace rekonstrukce systému zabezpečení začala v lednu roku 2008 a do plného provozu bylo zařízení uvedeno v únoru 2010.

Věznice v Ilavě patří k nejstarším věznicím na Slovensku. V současné době se jedná o ústav pro vykonávání vazby a zejména výkonu trestu odnětí svobody pro odsouzené, zařazené do středního a maximálního stupně střežení a dále pak i doživotně odsouzených. Kapacita zařízení je cca 700 osob.

Autor: Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí AŽD Praha
Mobil: +420 606 650 834
E-mail: dlabaja.jiri@azd.czHlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий