Tureckou železnici zabezpečí české technologie

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Tureckou železnici zabezpečí české technologie

9.11.2012

Tureckou železnici zabezpečí české technologie Společnost AŽD Praha podepsala smlouvu na dodávku a instalaci zabezpečovacího a telekomunikačního zařízení pro železniční trať Tekirdag - Muratli a renovaci dálkového řízení dopravy (CTC) Cerkezkoy v Turecku v hodnotě 5,3 milionů Euro.

V tendru vyhlášeném Tureckými státními drahami (TCDD) zvítězila turecká společnost Ultra Teknoloji, se kterou AŽD Praha podepsala uvedenou smlouvu jako její hlavní subdodavatel.
 
Projekt zahrnuje projekci, výrobu, dodávku, instalaci, testování a uvedení do provozu kompletního zabezpečovacího a telekomunikačního zařízení pro bezpečný provoz na této železniční trati.
 
Naši nabídku společnosti Ultra Teknoloji jsme vypracovali v souladu s její představou technického řešení a ceny. Přípravu nám usnadnila naše účast v uvedeném tendru a to, že jsme v něm skončili na druhém místě jen s malým odstupem za vítězem“, říká ředitel zahraničního marketingu a obchodu AŽD Praha Ing. Petr Žatecký a dodává: „Turecký trh je velmi náročný a jsme rádi, že jsme uspěli s naším vlastním technickým řešením, které splňuje nejvyšší evropské nároky na bezpečnost provozu na železnici SIL-4. Očekáváme, že kvalitní realizace tohoto díla nám vytvoří podmínky pro získání dalších zakázek v tomto teritoriu“.
 
Práce na projektu začnou ještě v letošním roce a celé dílo má být dokončeno do konce roku 2013.
 
Autor:
Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí
Tel.: +420 606 650 834
 Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий