Úspěch AŽD Praha v Turecku

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Úspěch AŽD Praha v Turecku

1.3.2012

Úspěch AŽD Praha v Turecku Společnost AŽD Praha zvítězila v tendru na dodávku železničního zabezpečovacího a telekomunikačního zařízení pro logistické středisko Hasanbey v Turecku v hodnotě přes 3,4 miliony Eur.

AŽD Praha uspěla v tendru vyhlášeném Tureckými státními drahami (TCDD) v červnu 2011. Hasanbey je strategicky položené logistické centrum ve středním Turecku poblíž města Eskisehir s napojením na železniční trať Ankara-Eskisehir. Projekt zahrnuje projekci, výrobu, dodávku, instalaci, testování a uvedení do provozu kompletního zabezpečovacího a telekomunikačního zařízení pro bezpečný železniční provoz v tomto logistickém centru, kde rychlost vlaků může dosahovat až 120 km/hod.
 
„Nabídku do tendru jsme připravili kvalitně, což bylo velmi náročné vzhledem k poměrně krátké době na její přípravu. Zvítězili jsme v těžké konkurenci dalších pěti předních světových firem“, říká ředitel zahraničního marketingu a obchodu AŽD Praha Ing. Petr Žatecký a dodává: „Turecký trh je velmi náročný a jsme rádi, že jsme uspěli s naším vlastním technickým řešením, které splňuje nejvyšší evropské nároky na bezpečnost provozu na železnici SIL-4. Úspěch v soutěži a samozřejmě kvalitní realizace díla nám vytvoří podmínky pro získání případných dalších zakázek v tomto teritoriu“.
 
Podpis smlouvy o dílo s TCDD se očekává v průběhu března 2012 a práce na projektu mají začít ještě do konce prvního čtvrtletí tohoto roku. Celé dílo má být dokončeno do 360 dní.
 
Autor:
Jiří Dlabaja, tiskový mluvčí
Tel.: +420 606 650 834Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий