Zlín přivítá soutěž mladých cyklistů na nově opraveném hřišti

Hlavní stránka / Média / Tiskové zprávy / Zlín přivítá soutěž mladých cyklistů na nově opraveném hřišti

14.6.2007

Zlín, 14. června 2007 – Celostátní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů bude od úterý 19. června hostit město Zlín. Klání proběhne na dopravním hřišti ve Zlíně-Malenovicích, které se pyšní zbrusu novým železničním přejezdem a moderním signalizačním zařízením od firmy AŽD Praha v hodnotě 250 tisíc korun.

„Dodávka pro zlínské hřiště byla specifická v tom, že jsme museli zařízení nainstalovat ve velmi krátké lhůtě tří týdnů tak, aby bylo zprovozněno ještě před dopravní soutěží,“ říká ing. Vladimír Ketner, obchodní ředitel AŽD Praha. „Zařízení bylo vyvinuto v rámci našeho programu prevence dopravních nehod speciálně pro dětská dopravní hřiště stejného typu jako zde ve Zlíně,“ dodává Ketner.

Zabezpečovací zařízení instalované na dopravním hřišti pro děti pracuje na stejném principu jako skutečný železniční přejezd a světelná signalizace na křižovatkách. Děti se na něm proto bezpečně a snadno naučí respektovat pravidla silničního provozu a získají trvalé návyky pro své chování v reálném silničním provozu, což je také smyslem existence dětských dopravních hřišť.

Jejich cílem je snížit nehodovost, přičemž právě nehody na železničních přejezdech patří k nehodám s nejzávažnějšími následky a děti bývají jejich častými oběťmi. „Věřím, že právě tyto systémy jsou tou nejlevnější a nejúčinnější formou výchovy dětí a jejich působením dojde k významnému snížení tragických následků dopravních nehod na železničních přejezdech,“ zdůrazňuje Ketner.

Nový přejezd na dětském hřišti zahájí provoz jen několik dní před začátkem celorepublikového kola dopravní soutěže, kterou vyhlásil BESIP spolu s ministerstvem školství a s dalšími subjekty. Děti budou moci prokázat své znalosti pravidel silničního provozu, své schopnosti v  poskytování první pomoci a vyzkouší si jízdu zručnosti na kole. Akce směřuje k podpoře bezpečnosti silničního provozu.

Patronem soutěže je ing. Petr Hradecký, radní pro oblast dopravy ve Zlínském kraji. „Podpoře kvality dopravní výuky dětí ve Zlínském kraji věnujeme již několik let významnou pozornost,“ říká ing. Hradecký. „Jsme poctěni možností uspořádat tuto celostátní soutěž, a proto jsme ji nejen finančně podpopřili, ale uvolnili jsme další prostředky na modernizaci dopravního hřiště ve Zlíně. Vážnost dopravní výchovy stoupá s neustále narůstající dopravou, proto vidíme její budoucnost v takové modernizaci, která věrohodným způsobem navozuje atmosféru skutečného provozu,“ doplňuje ing. Hradecký.Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий