Prohlášení přístupnosti

Hlavní stránka / Prohlášení přístupnosti

Provozovatel stránek prohlašuje, že tyto stránky se snaží o maximální přístupnost obsahu a funkčností pro všechny uživatele internetu.
Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 1.0, vizuální stránka prezentace pak s využitím kaskádových stylů (CSS).
Při tvorbě stránek bylo přihlíženo k metodickému pokynu MVČR (Best practice – pravidla pro tvorbu přístupného webu), k hlavním normám WCAG 1.0 (Web Content Accessibility Guidelines 1.0) s důrazem na maximální splnění pravidel a k metodickým pokynům projektu „Blind Friendly Web“. 

Texty

Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče.  

Informace v jiných formátech

Některé informace na Stránkách jsou v podobě dokumentů formátu DOC a PDF. K prohlížení těchto dokumentů je nutné použít software, který umožňuje prohlížení těchto formátů, například zdarma poskytovaný Word Viewer nebo Acrobat Reader. 

Doporučovaná konfigurace prohlížeče a počítače:

  • prohlížeč Chrome 17+, Firefox 10+, Opera 11+ anebo Microsoft Internet Explorer 9+
  • povolený SSL protokol, Java Script a cookies
  • instalace Adobe zásuvných modulů
  • operační systém Windows 95, 98, Me, NT 4.0, 2000, XP, Vista, 7. Další operační systémy jako Linux nebo MacOS jsou podporovány
  • procesor Pentium 400 MHz a rychlejší
  • 128 MB operační paměti
  • rozlišení monitoru 1024 × 768
  • připojení k Internetu rychlostí alespoň 64 kB/s 

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné standardními prostředky internetového prohlížeče. 

Klávesové zkratky

P – prohlášení o přístupnosti
U – úvodní stránka
M – mapa stránek
K – kontakt 

Odpovědnost a právní příslušnost

Případná rizika plynoucí Uživateli z používání těchto stránek, jsou zcela na Uživateli a Provozovatel za ně nenese jakoukoliv odpovědnost. Veškeré spory vzniklé v souvislosti s využíváním těchto stránek, budou projednávány místně příslušným soudem v České republice a v souladu s právními předpisy České republiky.
Ustanovení Pravidel, které se z jakéhokoliv důvodu stanou nevymahatelné budou považována za oddělitelná od zbývajících ujednání a na jejich platnost a vymahatelnost nebudou mít vliv. 

Kontakt

Pokud objevíte na našich webových stránkách jakýkoliv problém, jenž by bránil jejich přístupnosti, informujte nás na emailové adrese info@netservis.cz, pokusíme se případný problém co nejdříve opravit.Hlášení poruch

Administrováno redakčním systémem společnosti NETservis. Mapa webu Prohlášení přístupnosti RSS XML Sitemap Kontakty AŽD Praha ve světě

česky englishpусcкий