AŽD Praha dokončila modernizaci hlavního železničního uzlu v Černé Hoře

AŽD Praha úspěšně nainstalovala a uvedla do provozu nejmodernější zabezpečovací zařízení v železniční stanici Podgorica, která je hlavním dopravním uzlem v Černé Hoře. Realizace celé zakázky za 6,1 milionu eur trvala 12 měsíců.

V rámci modernizace je stanice Podgorica vybavena plně elektronickým staničním zabezpečovacím zařízením ESA 44. AŽD Praha dále zabezpečila 55 výhybek, nainstalovala 3 přejezdová zabezpečovací zařízení a celý železniční uzel vybavila moderními LED návěstidly, která se osvědčila při nedávné modernizaci hlavní železniční stanice v srbském Bělehradě.

„Úspěšnou realizací projektu jsme potvrdili náš úspěch v jihovýchodní Evropě, kde se nám podařilo získat několik zakázek ve třech zemích. Tím se nám otevírá cesta k novým zakázkám, například právě v Černé Hoře. V blízké době totiž místní železnice plánují revitalizovat dalších sedm stanic na trase Bjelo Polje – Bar,“ sdělil generální ředitel AŽD Praha Zdeněk Chrdle.

Splněním termínu realizace stavby AŽD Praha navázala na dobré postavení v Černé Hoře, kde mezi lety 2004 až 2010 kompletně zabezpečila trať Podgorica – Nikšič českými technologiemi.

Kromě zabezpečení železniční stanice Podgorica společnost AŽD Praha úspěšně dokončila i další projekt na dodávku a instalaci ohřevu výměn do stanic Ostrog a Nikšić. Na realizaci tohoto projektu se významnou měrou podílela dceřiná společnost AŽD Praha Saobračajni sistemi d.o.o. Beograd.

Zpět