Polská trať Poznań Główny – Wronki je dálkově ovládána technologiemi společnosti AŽD

Společnost AŽD aktivovala a technicky předala polskému správci infrastruktury PKP PLK dálkové ovládání zabezpečovacího zařízení železniční tratě v úseku Poznań Główny – Wronki. Jde o poslední etapu stavby „Projekt a stavba zařízení pro řízení provozu a signalizace a zařízení železniční telekomunikační sítě na úseku Poznań Główny – Wronki (LCS Poznań Główny III)“ v celkové hodnotě 650,7 mil. zł (cca 3,7 mld. Kč).

Do dálkového ovládání LCS Poznań Główny III byly zapojeny celkem tři staniční zabezpečovací zařízení ESA 44-PL v železničních stanicích: Szamotuły; Wronki, z níž je ovládána dopravna Pęckowo; Kiekrz, z které jsou ovládány stanice Rokietnica, Wola a Poznań.

I když společnost PKP PLK zakázku technicky převzala, železniční úsek Poznań Główny – Wronki bude dálkově ovládán až od 16. června 2022. Správce infrastruktury totiž musel zajistit proškolení dostatečného počtu odborného personálu a zřídit nové pracoviště dopravních zaměstnanců.

„Poté, co společnost AŽD dokončí v Polsku další kontrakt, konkrétně jde o modernizaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Wronki – Słonice v hodnotě 255,6 mil zł (cca 1,5 mld. Kč), budou do dálkového ovládání LCS Poznań Główny III zapojena stavědla ESA 44-PL v železničních stanicích Drawski Młyn a Mialy, z níž bude ovládána stanice Mokrz," popisuje další technické plány jednatel AZD Polska Jiří Martínek.

Společnost AŽD v Polsku vyhrála už pět tendrů: modernizace zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Poznań – Wronki; modernizace zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Słonice – Szczecin Dąbie; modernizace zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Wronki – Słonice; dodávka traťového zabezpečovacího zařízení na železniční trati Terespol – Brest mezi Polskem a Běloruskem; dodávka zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na železniční trati Glincz – Kartuzy.

Zpět