Společnost AŽD získala další významnou zakázku v Bulharsku

Společnost AŽD uzavřela smlouvu s řeckou stavební společností TERNA SA na dodávku zabezpečovacího zařízení pro projekt „Modernizace železniční tratě Sofie – Dragoman – srbská hranice, úsek Volujak – Dragoman“ vyhlášený na základě veřejné soutěže státní společností „Национална компания Железопътна инфраструктура“ (Národní železniční infrastruktura) v Bulharsku. Hodnota kontraktu činí 31,7 mil. BGN (cca 415 mil. Kč).

Pro českou společnost AŽD jde již o druhou zakázku v Bulharsku v krátkém čase. Realizace projektu je plánována na 3,5 roku. AŽD figuruje v projektu jako dodavatel plně elektronického staničního zabezpečovacího zařízení ESA 44 pro pět železničních stanic (Dragoman, Aldomirovtsi, Slivnitsa, Petarch, Kostinbrod), 96 elektromotorických přestavníků typu EP-600, 146 návěstidel s LED svítilnami, dále pak počítačů náprav, napájení, kabelizace a ostatních venkovních prvků.

Tato zakázka je pro AŽD klíčová, protože se jedná o zabezpečení prestižního páteřního koridoru vedoucího ze Sofie na hranici se Srbskem. Jsme opět připraveni prokázat vysokou kvalitu českých technologií a flexibilitu našich pracovníků. Máme totiž zájem o další zajímavé projekty v Bulharsku," říká generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

Zpět