Společnost AŽD získala významnou zakázku v Bulharsku

Společnost AŽD uspěla v jednáních s bulharskou společností VDH JCS a bude dodávat elektronickou část staničního zabezpečovacího zařízení typu ESA-44 do železniční stanice Zimnitsa na trati Plovdiv-Burgas provozované státní společností „Национална компания Железопътна инфраструктура“ (Národní Železniční Infrastruktura) v Bulharsku. Hodnota kontraktu činí 1 mil. EUR (cca 25 mil. Kč).

Pro českou společnost AŽD jde o průlomovou zakázku v Bulharsku. Realizace projektu je plánována na 285 dní. V projektu figuruje jako dodavatel jádra staničního zabezpečovacího zařízení ESA-44 a LED návěstidel. Ostatní venkovní prvky zabezpečovacího zařízení, tedy napájení a kabelizaci, zajišťuje bulharský partner VDH JSC samostatně.

Tato zakázka je pro naši společnost klíčová a znamená průnik na místní železniční trh, o který jsme dlouho usilovali. Naše klíčová technologie získá tímto projektem příslušná schválení pro provoz na bulharských železnicích a umožní nám snadnější účast v dalších soutěžích. Jsme připraveni prokázat kvalitu českých technologií a vysokou flexibilitu našich pracovníků i v dalších projektech, o které usilujeme v Bulharsku,“ vysvětluje generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

 

Zpět